wzory2

Iza Rutkowska

 

W ostatni weekend września w Centrum Kultury odbędzie się lubelska edycja WZORÓW – targów design skupiających się na twórczości młodych polskich projektantów. WZORY to szereg warsztatów i spotkań mających na celu nie tylko wypromowanie designu i pokazaniu wszystkim, którzy zapragną wziąć udział, że nie jest on zjawiskiem elitarnym, zarezerwowanym jedynie dla „światowych i bogatych”. Sztuka użytkowa jest dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych, dlatego w ramach WZORÓW odbędzie się szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi będą mogli własnoręcznie skroić, uszyć i udekorować Szumne Beboki, czyli urocze stworki z tkaniny i filcu, a w ramach Małej Akademii Designu zaprojektować swój własny pokój. Fundacja Dwa Ognie zapewni przednią zabawę nie tylko dzieciom. Dorośli odnowią stare meble wraz z Chalk & Chic i wezmą udział w warsztatach fotografii organizowanych przez Lubelską Szkołę Fotografii. Na targach będziemy mogli spotkać też między innymi Monikę Mincewicz tworzącą przestrzenne ilustracje i zrobić własne miniaturowe miasto. Piękne Panie w ramach warsztatów „maKULaTURA – czyli papier zniesie wszystko” pokażą nam, co można zrobić przy pomocy zwykłych biurowych przedmiotów. Pracownia Igły 4 słonie i Suzie Q nauczy dzieci i dorosłych sztuki stemplowania tkanin.

Oprócz warsztatów w ramach WZORÓW odbędzie się debata na temat „Design odpowiedzialny społecznie”, szereg wykładów, między innymi o leczniczych mikroorganizmach, o Rodzinnym Domu Kultury Pokoju w Dąbrówce, o pasywnym budownictwie, a nawet o pozyskiwaniu funduszy unijnych. Zwieńczeniem targów, którym towarzyszyć będą również ciekawe wystawy, będzie sobotnie afterparty w podziemiach Centrum Kultury.

Jako patron medialny WZORÓW serdecznie zapraszamy Was do udziału, ponieważ uważamy, że warto i sami tam będziemy. Szczegółowe informacje i dokładny rozkład jazdy znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.